Studia I stopnia
Collegium Medicum – Wydział Nauk o Zdrowiu
Kierunek studiów:
Podiatria
Poziom studiów:
studia I stopnia
Forma studiów:
stacjonarne
niestacjonarne
Liczba semestrów:
6
Profil studiów:
praktyczny
Nadawany tytuł:
licencjat
Elektroniczna rejestracja
(w okresie rekrutacji)
Czesne za semestr w roku akademickim 2024/2025:
studia stacjonarne: 12 000 zł | studia niestacjonarne: 12 000 zł
Termin rekrutacji na ten kierunek:
> nabór został zakończony
lub do wyczerpania limitu miejsc.
Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.
W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.
Podiatria
Profil absolwenta
Studia na kierunku Podiatria w Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego przygotowują do wykonywania zawodu specjalistów z zakresu podiatrii, świadomych konieczności utrzymania dobrego stanu stóp w każdym okresie życia. Wiedza i umiejętności absolwentów pozwolą na edukowanie społeczeństwa oraz samodzielną wstępną diagnostykę i podstawowe zaopatrywanie problemów zdrowotnych dotyczących stóp. Absolwenci będą przygotowani do współpracy z lekarzami różnych specjalności oraz przedstawicielami innych zawodów medycznych, również w ramach zespołów interdyscyplinarnych.
Studia I stopnia na kierunku Podiatria przygotują absolwentów do podjęcia pracy m.in. w gabinetach podiatrycznych, publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej (szpitale, poradnie specjalistyczne), zakładach opiekuńczo-leczniczych, sanatoriach czy klubach sportowych.
Studia na kierunku Podiatria dają także możliwość rozwoju naukowo-badawczego w nowej dziedzinie, ukierunkowując badania na obszar schorzeń stóp. Ukończenie studiów I stopnia stanowi podstawę do dalszego kształcenia na poziomie studiów magisterskich oraz studiów podyplomowych.
Plan studiów i organizacja zajęć:
W toku kształcenia realizowane są przedmioty teoretyczne i praktyczne. Szczególną uwagę poświęca się przygotowaniu praktycznemu studentów do wykonywania zawodu. W trakcie każdego z sześciu semestru studiów, oprócz praktycznych zajęć z bezpośrednim udziałem nauczyciela akademickiego, realizowane są praktyki zawodowe w łącznej liczbie 1200 godzin na cały tok studiów. Zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe odbywają się w laboratoriach, pracowniach oraz renomowanych placówkach medycznych, dzięki którym nasz student zapozna się z pracą w zawodzie. Program realizowany jest zgodnie z Krajowymi Ramami Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego na podstawie stosownych regulacji prawnych.
Dlaczego warto studiować u nas?
Dysponujemy doskonale wyposażonymi laboratoriami i pracowniami, gdzie nasi studenci nabywają i udoskonalają umiejętności zawodowe. Ponadto umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne kształtowane są w nowoczesnym Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej z wykorzystaniem metody symulacji medycznej.
Wszystkie placówki, w których odbywają się zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe, udzielają świadczeń zdrowotnych w zakresie schorzeń stóp oraz posiadają nowoczesną bazę diagnostyczno-terapeutyczną.
Nauczanie przedmiotów w formie wykładów, konwersatoriów, ćwiczeń i zajęć praktycznych prowadzone jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną.