SERWIS
REKRUTACYJNY

Akademiki w roku akademickim 2024/2025

W roku akademickim 2024/2025 dysponujemy 170 miejscami w domu studenckim ATOL w ramach umowy międzyuczelnianej na podstawie imiennego skierowania wydawanego w Dziale Rekrutacji w oparciu złożony przez studenta wniosek o przyznanie miejsca w DS.
Skierowanie ważne jest 10 dni od dnia wystawienia skierowania. W tym czasie należy zgłosić się do Domu Studenckiego w celu rezerwacji konkretnego miejsca oraz dokonać wpłaty kaucji rezerwacyjnej. Niedopełnienie tych warunków skutkuje anulowaniem przyznanego miejsca. W przypadku ubiegania się o miejsce w DS studentów wyższych lat wydanie skierowania warunkuje, między innymi brak zaległości wobec uczelni oraz liczba miejsc.
Studenci, którzy zostali skierowani do zakwaterowania w DS „ATOL” zobowiązani są do:
> wniesienia kaucji rezerwacyjnej w wysokości 1000 zł, która będzie rozliczana w chwili wykwaterowania jednakże, nie wcześniej niż po 1 czerwca 2025 r. – kaucja przepada w przypadku wcześniejszego wykwaterowania.
W przypadku rezygnacji z miejsca lub nie zakwaterowania studenta do 10 października w DS. ATOL oraz wykwaterowaniem przed 1 czerwca 2025 wpłacona kaucja rezerwacyjna nie będzie podlegać zwrotowi. Stanowi ona odszkodowanie dla UKEN za wcześniejsze wyprowadzenie się.
W przypadku rezygnacji z miejsca należy bezzwłocznie, pisemnie poinformować o tym fakcie Dział Rekrutacji oraz Dom Studencki oraz zwrócić otrzymane skierowanie.

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość zakwaterowania studentów również w systemie hotelowym (opłata za dobę). Rezerwacji należy dokonywać indywidualnie z administracją akademika.
Wysokość opłat za miejsca w DS ATOL ustalana jest zarządzeniem Prorektora UKEN ds. studenckich.

Współpracujemy również z prywatnymi akademikami o wysokim standardzie

LivinnX Kraków oraz Student Depot


LivinnX Krakówwww.livinnxpoland.pl

LivinnX to nowoczesny prywatny akademik w doskonale skomunikowanej części Krakowa, oddalony od Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego o 300 metrów. Powstał w zrewitalizowanym budynku dawnych zakładów Telpod.
W 7-kondygnacyjnym budynku zostało stworzone wyjątkowe miejsce dla studentów, którzy oczekują wysokiego komfortu oraz wielu udogodnień. Akademik oferuje 290 jednostek mieszkalnych w różnych konfiguracjach (jednostki 1, 2, 3 i 4 osobowe). Każda jednostka wyposażona jest w łazienkę oraz aneks kuchenny z lodówką, mikrofalówką i płytą indukcyjną. W cenę czynszu wliczone są wszystkie media (prąd, woda, internet, administracja). Budynek objęty jest też całodobową ochroną oraz monitoringiem CCTV. Dla wszystkich mieszkańców dostępny jest szereg udogodnień, takich jak: przestronna sala nauki, prywatne salki konferencyjne, sala telewizyjna, sala gier, wspólne kuchnie, całodobowa siłownia, pokój do jogi, ścianka spinaczkowa, zjeżdżalnia, sauna, jacuzzi, taras widokowy z możliwością korzystania z grilla. Do dyspozycji jest także rowerownia oraz parking.

Rezerwacji można dokonać online pod adresem: https://livinnxpoland.pl oraz w Biurze Sprzedaży LivinnX, Romanowicza 4, otwartym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00 i w soboty w godzinach 10:00-17:00. Strona internetowa dostępna jest w językach: polski, angielski, rosyjski. Istnieje możliwość zakwaterowania studentów również w systemie hotelowym (opłata za dobę).
Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego współpracuje z LivinnX od 2018 roku. Ponad 200 studentów uczelni co roku wybiera na miejsce swojego zamieszkania akademik LivinnX.


Student Depotstudentdepot.pl/nasze-akademiki/akademik-krakow/

Student Depot to nowoczesny prywatny akademik zlokalizowany przy Rondzie Grzegórzeckim przy Al. Pokoju 1A.
Jest to już 7 akademik tej sieci w Polsce. Pozostałe mieszczą się w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.

W prywatnych akademikach Student Depot można zamieszkać w jednym z pokoi jednoosobowych lub  dwuosobowych. Wszystkie nasze pokoje są w pełni umeblowane i posiadają indywidualną łazienkę z prysznicem oraz aneks kuchenny z płytą grzewczą, lodówką oraz czajnikiem elektrycznym.

Student Depot to dużo więcej niż akademik. To społeczność młodych ludzi, którzy chcą być niezależni, mieć świetną przestrzeń do mieszkania i nauki, ale jednocześnie chcą się cieszyć towarzystwem ludzi podobnych do siebie z różnych zakątków Polski i świata. Nasze domy studenckie to także dobre miejsce do rozwijania pasji i dzielenia się nią z innymi.

Turnieje szachowe, rozgrywki na PS5, wspólne treningi na siłowni, wspólne gotowanie czy poranny jogging – to tylko część zajęć, która odbywa się u nas każdego roku. To co jeszcze może się wydarzyć, zależy tylko od naszych najemców, ich potrzeb i pomysłów.

W akademiku Student Depot każdy znajdzie miejsce dla siebie, niezależnie od tego skąd pochodzi, jakim językiem mówi, jaką religię wyznaje i jakie ma poglądy.

Rezerwacji można dokonać online pod adresem:
https://studentdepot.pl/nasze-akademiki/akademik-krakow/.
Na wszelkie pytania odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 17:00 pod numerami: + 48 451 046 520 oraz 451 046 519

Wirtualny spacer


Można również kwaterować się w innych prywatnych akademikach np.:

W ofercie bez skierowania dostępne są również miejsca w domach studenckich innych Krakowskich uczelni: np UJ, AWF, PK w ramach wolnych miejsc. Rezerwacji należy dokonywać indywidualnie z administracją akademików.

DZIAŁ REKRUTACJI
na studia magisterskie oraz I i II stopnia

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, parter

czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (13 lipiec - 12 październik)

rekrutacja@afm.edu.pl
tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04

UA Сайт для громадян України