SERWIS REKRUTACYJNY

Jednolite studia magisterskie
wydział:Aktorski
kierunek:Aktorstwo
rodzaj:jednolite studia magisterskie
tryb:stacjonarne
ilość semestrów:10
cena za semestr:6 500
więcej w Opłaty
Kryteria przyjęć
Strona Wydziału

Aktorstwo

Każdy ma marzenia. My również. To marzenie, o tym by jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce prowadzić studia na kierunku Aktorstwo. Dobry, spełniający wymogi zmieniającego się rynku ale i oczekiwania przyszłych studentów program studiów przygotowywaliśmy trzy lata. Odbyliśmy setki spotkań z aktorami, pedagogami, reżyserami, z tymi, którzy o aktorstwie wiedzą prawie wszystko, ale też tymi, którzy swą przygodę z aktorstwem chcą dopiero rozpocząć. Długie godziny spędziliśmy analizując i przygotowując się do tego, by sprostać wymaganiom studentów, by wspólnie z nimi realizować marzenie o aktorstwie.

Wytrwale dążyliśmy do celu. W lipcu 2019 roku nasze marzenie stało się rzeczywistością. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku Aktorstwo.

KSZTAŁCENIE
W chaosie współczesnego świata w wielości kanałów komunikacji zatraca się kontakt między ludźmi. Dlatego tak ważna jest jakość komunikatu, jaki wysyła ze sceny, ekranu kinowego, czy monitora aktor do swojego widza.

Skuteczność tego komunikatu, jego forma, klarowność, atrakcyjność przekazu to w efekcie

Istota Aktorstwa
Tak pojmujemy Naszą wizję kształcenia

JAK UCZYMY?
Nie ma jednej techniki, czy metody nauczania aktorstwa. Można dowodzić wyższości metody Konstantego Stanisławskiego lub Michaiła Czechowa, ale wzorować się też na technikach improwizacji Keitha Johnstona.

Nasz program to różnorodność

Wychodzimy z założenia, że nie można kształcić studentów aktorstwa tylko pod kątem teatru. Dzisiejszy świat tzw. show-biznesu wymaga od adeptów sztuki aktorskiej wszechstronności. Aktor powinien umieć grać na scenie, przed kamerą, w studiu przed mikrofonem, ale i na estradzie, w kabarecie, czy stand-upie.

JEST WIELE POWODÓW,
dla których warto rozpocząć studia aktorskie we Fryczu.

Po pierwsze: fachowcy i różnorodność form, czyli gdzie znajdziesz inspiracje
będą Cię uczyć artyści sceny i filmu wywodzący się z teatrów dramatycznych, muzycznych czy teatrów tańca.

Będziesz miał szansę:

spotkać się w ramach kursów mistrzowskich z wybitnymi twórcami. Zainteresowanie prowadzeniem takich kursów wyrazili: Kinga Dębska (film), Wojciech Smarzowski (film), Wojciech Kościelniak (teatr muzyczny), Krzysztof Jasiński (teatr), Konrad Imiela (teatr muzyczny), Anna Dymna (teatr dla niepełnosprawnych), Andrzej Seweryn (teatr dramatyczny), Jerzy Trela (teatr), Grzegorz Kędzierski (operator filmowy i tv), Maciej Wojtyszko (film, tv), Janusz Szydłowski (teatr muzyczny), Łukasz Maciejewski (krytyka).

nauczyć się tańca i ruchu scenicznego u najwybitniejszych choreografów pracujących w topowych polskich teatrach (m.in. Ewelina Porczyk, Małgorzata Haduch, Tomasz Bazan, Maćko Prusak)

zapoznać się z niebanalną aktorską interpretacją piosenek (np. Marta Bizoń, Cezary Studniak, Justyna Antoniak)

Po drugie: przydatna wiedza i praktyka, czyli gdzie twoja gwiazda lśni najjaśniej
poznasz różnorodne techniki i metody aktorskie

oprócz umiejętności gry aktorskiej nauczysz się dubbingu, lektorowania, stand-upu. Będziesz mógł sprawdzić w którym z tych obszarów czujesz się najlepiej.

będziesz mógł wybrać najwłaściwsze dla siebie medium i formę spektaklu dyplomowego (przedstawienie muzyczne, dramatyczne, krótki film fabularny, ewentualnie widowisko telewizyjne).

Po trzecie: przed kamerą, mikrofonem i aparatem fotograficznym, czyli scena jest wszędzie
poznasz tajniki pracy z mikrofonem (techniki nagrań audio, w tym operowanie głosem). Zajęcia będą prowadzone w studiu radiowym.

nauczysz się pracy z kamerą filmową podczas tworzenia etiud filmowych.

Po czwarte: portfolio, portfolio, portfolio…
będziesz współpracować z fotografem podczas sesji zdjęciowych, budując własne portfolio. Otrzymasz swoje profesjonalne zdjęcia.

wieloprofilowość naszej uczelni stwarza możliwości, z których warto korzystać. Będziesz mógł realizować wspólne projekty artystyczne ze studentami produkcji filmowej i telewizyjnej. Spotkasz studentów z kilkudziesięciu krajów świata.

specjaliści ze zakresu prawa, zarządzania, bezpieczeństwa wzbogacą Twoją edukację o przydatne umiejętności sztuk walki, strzelectwa, zarządzania instytucjami kultury, animowania działań kulturalnych, prowadzenia własnej działalności, czytania i rozumienia zawieranych umów cywilnoprawnych, a także chronienia swojego wizerunku.

Po piąte: szacunek i różnorodność
Frycz to społeczność akademicka, którą łączy nie tylko miejsce studiowania czy pracy. Naszą zasadą jest szacunek dla drugiego człowieka i poszanowanie różnorodności. Z różnorodności właśnie czerpiemy inspiracje, wiedzę i siłę, by się ciągle zmieniać na lepsze.

oraz mnóstwo innych powodów, czyli sprawdź!

Pozwól poznać swój talent!

DZIAŁ REKRUTACJI

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, parter

czynne: pon-pt 8.00-15.00
sob 9.00-15.00 (lipiec-październik)

rekrutacja@afm.edu.pl
tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04
fax: 12 252 44 05

UA - Інформація для іноземних громадян

Polityka prywatności | administracja stroną: www@afm.edu.pl