SERWIS REKRUTACYJNY

Jednolite studia magisterskie
wydział:Aktorski
kierunek:Aktorstwo
rodzaj:jednolite studia magisterskie
tryb:stacjonarne
ilość semestrów:10
cena za semestr:10 000
więcej w Opłaty
Kryteria przyjęć
Strona Wydziału

Aktorstwo

Każdy ma marzenia. My również. To marzenie, o tym by jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce prowadzić studia na kierunku Aktorstwo. Dobry, spełniający wymogi zmieniającego się rynku ale i oczekiwania przyszłych studentów program studiów przygotowywaliśmy trzy lata. Odbyliśmy setki spotkań z aktorami, pedagogami, reżyserami, z tymi, którzy o aktorstwie wiedzą prawie wszystko, ale też tymi, którzy swą przygodę z aktorstwem chcą dopiero rozpocząć. Długie godziny spędziliśmy analizując i przygotowując się do tego, by sprostać wymaganiom studentów, by wspólnie z nimi realizować marzenie o aktorstwie.

Wytrwale dążyliśmy do celu. W lipcu 2019 roku nasze marzenie stało się rzeczywistością. Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku Aktorstwo.

CO NAS WYRÓŻNIA?
Wychodząc naprzeciw potrzebom wszechstronnego kształcenia współczesnego aktora, chcemy by nasi studenci mieli kontakt z różnorodnymi technikami i metodami aktorskimi.

  • Dlatego zajęcia prowadzić będą Artyści Sceny i Filmu różnych pokoleń, wywodzący się z teatrów dramatycznych, muzycznych czy teatrów tańca
  • Przedmioty związane z filmem pozostaną w gestii uznanych reżyserów, a odbywać się będą przed kamerą w studio telewizyjnym
  • Techniki pracy z mikrofonem uczyć będą osoby na co dzień pracujące w radiu
  • Ekspresja ciała i jego świadomość to pojęcie, które będzie motywem przewodnim zajęć ruchowych i tanecznych

KSZTAŁCENIE
W chaosie współczesnego świata w wielości kanałów komunikacji zatraca się kontakt między ludźmi. Dlatego tak ważna jest jakość komunikatu, jaki wysyła ze sceny, ekranu kinowego, czy monitora aktor do swojego widza.

Skuteczność tego komunikatu, jego forma, klarowność, atrakcyjność przekazu to w efekcie

Istota Aktorstwa
Tak pojmujemy Naszą wizję kształcenia

JAK UCZYMY?
Nie ma jednej techniki, czy metody nauczania aktorstwa. Można dowodzić wyższości metody Konstantego Stanisławskiego lub Michaiła Czechowa, ale wzorować się też na technikach improwizacji Keitha Johnstona.

Nasz program to różnorodność

Wychodzimy z założenia, że nie można kształcić studentów aktorstwa tylko pod kątem teatru. Dzisiejszy świat tzw. show-biznesu wymaga od adeptów sztuki aktorskiej wszechstronności. Aktor powinien umieć grać na scenie, przed kamerą, w studiu przed mikrofonem, ale i na estradzie, w kabarecie, czy stand-upie.

DZIAŁ REKRUTACJI

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, parter

czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (lipiec-październik)

rekrutacja@afm.edu.pl
tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04
fax: 12 252 44 05

UA - Інформація для іноземних громадян

Polityka prywatności | administracja stroną: www@afm.edu.pl