SERWIS REKRUTACYJNY

więcej w Opłaty
Strona Wydziału

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Jeśli masz szerokie zainteresowania i ciekawość świata, potrafisz dostrzec więcej niż inni i chcesz się tym dzielić, lubisz słuchać i zadawać pytania – dziennikarstwo jest dla Ciebie!
Studia pozwalają zrozumieć współczesny świat i dają narzędzia do jego opisu. W arkana zawodu wprowadzą Cię praktycy związani z mediami i public relations. Pod ich kierunkiem będziesz szlifować język wypowiedzi dziennikarskiej, pracować nad głosem, realizować materiały video, uczyć się podstaw warsztatu operatorskiego i montażu, poznasz pracę rzecznika prasowego i piarowca. Nauczymy Cię samodzielnie realizować materiały dziennikarskie, promocyjne i reklamowe na potrzeby portali internetowych i mediów tradycyjnych.

Zajęcia praktyczne prowadzą dziennikarze m.in. z TVP, TVN i Radia RMF FM, a także specjaliści public relations.
Dostaniesz do dyspozycji kamery i sprzęt do realizacji dźwięku, pracownię radiową i pracownię montażu telewizyjnego.
Studia przygotowują do pracy na stanowiskach dziennikarza, specjalisty public relations, specjalisty do spraw komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, rzecznika prasowego czy też doradcy ds. kontaktów z mediami instytucji, firm i organizacji.
Studenci mają możliwość doskonalenia umiejętności dziennikarskich w studenckim magazynie „Mixer” i telewizji internetowej ktvi.pl.

Kierunek został wyróżniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodą w wysokości miliona złotych za najlepsze programy kształcenia. Środki te służą ciągłemu podnoszeniu jakości kształcenia.

DZIAŁ REKRUTACJI

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego