SERWIS
REKRUTACYJNY

Studia I stopnia

Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej

Kierunek studiów:
Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Poziom studiów:
studia I stopnia

Forma studiów:
stacjonarne
niestacjonarne

Liczba semestrów:
6

Profil studiów:
praktyczny

Nadawany tytuł:
licencjat

Elektroniczna rejestracja
(w okresie rekrutacji)

Czesne za semestr w roku akademickim 2024/2025:
studia stacjonarne: 4700 zł | studia niestacjonarne: 4700 zł

Termin rekrutacji na ten kierunek:

> 15 maja-30 września 2024 r.

Tegoroczni maturzyści mogą składać dokumenty po uzyskaniu świadectwa dojrzałości.

W uzasadnionych wypadkach Rektor, działając na pisemny umotywowany wniosek kandydata może wyrazić zgodę na przyjęcie dokumentów wymaganych przy postępowaniu rekrutacyjnym po terminie określonym przez Senat zakreślając ostateczny termin ich złożenia.

Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej

Fascynuje Cię świat filmu i telewizji? Chcesz z widza stać się uczestnikiem procesu produkcji filmowej i telewizyjnej – wybierz studia na tym kierunku!
Zdobędziesz szeroką wiedzę na temat filmu i telewizji. Poznasz zawody planu filmowego a także etapy produkcji filmowej i telewizyjnej od scenariusza, poprzez realizację zdjęć na postprodukcji kończąc. Nauczysz się pracować ze scenarzystami, reżyserami, aktorami, dziennikarzami, realizatorami zdjęć i dźwięku, scenografami i montażystami. Poznasz technikę i technologię produkcji filmowej i telewizyjnej, a także prawne aspekty produkcji. Nauczysz się planować, kosztorysować i rozliczać produkcje. Te specjalistyczne umiejętności pozwolą Ci na podjęcie pracy w charakterze producenta filmowego, producenta telewizyjnego, kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej, kierownika planu, asystenta reżysera, script-continuiti, organizatora imprez i widowisk.

Zajęcia warsztatowe prowadzą praktycy związani z produkcją filmową i telewizyjną z TVP, TVN, Krakowskiej Fundacji Filmowej, oraz niezależni producenci.

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w agencjach i zespołach filmowych, stacjach telewizyjnych, firmach zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną, biurach festiwalowych, agencjach artystycznych, agencjach reklamowych.

Krakowska Akademia dysponuje studiem telewizyjnym, wyposażonym w kamery, profesjonalne oświetlenie i scenografię, zestawy do realizacji dźwięku, stanowiska montażowe w systemie Final Cut Pro i Adobe Production Premium, mikser obrazu i dźwięku.

DZIAŁ REKRUTACJI
na studia magisterskie oraz I i II stopnia

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, parter

czynne: pon-pt 8.00-16.00
sob 9.00-15.00 (lipiec - 12 październik)

rekrutacja@afm.edu.pl
tel. 12 252 44 00, 12 252 44 04

UA: Сайт для громадян України